Program “Przygotuj się do ciąży”

facebook instagram

PROGRAM “PRZYGOTUJ SIĘ DO CIĄŻY”

Ciąża to jeden z ważniejszych momentów w życiu kobiety. Dobre przygotowanie do niej może ułatwić zajście w ciążę i sprawny jej przebieg.

Na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do ciąży:

  • wizyta u fizjoterapeuty – jeżeli to jest kolejna ciąża warto skonsultować się z fizjoterapeutą, aby ocenił jak wygląda stan Twoich mięśni brzucha (czy jest rozejście mięśni prostych) i dna miednicy. Jeżeli jesteś po cesarskim cięciu i planujesz kolejna ciąże zadbaj o odpowiednią mobilizacje blizny. Przy pierwszej ciąży taka wizyta też jest przydatna.
  • trening dna miednicy – regularne ćwiczenia dna miednicy dadzą lepsza świadomość. Lepiej nauczyć się aktywizować dno miednicy przed ciążą, ponieważ w ciąży możesz mieć problemy z wyczuciem pracy tych mięśni jeżeli wcześniej tego nie robiłaś. Ćwiczenia dna miednicy to jedne z najważniejszych ćwiczeń które powinność wykonywać przed, w trakcie i po ciąży.
  • regularne ćwiczenia – pomogą wzmocnić Twoje ciało, wydolność, nauczą prawidłowych nawyków w zachowaniu prawidłowej postawy oraz zapobiegną lub zmniejszą dolegliwości bólowe. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć przed ciąży w ciąży będziesz mogła kontynuować ćwiczenia odpowiednie dla Twojego stanu. Jeżeli nie ćwiczysz przed ciąża będziesz musiała wstrzymać się z ćwiczeniami do drugiego trymestru. Regularne ćwiczenia pomogą lepiej znieść Ci ciążę.
  • redukcja tkanki tłuszczowej – otyłość to jedna z przyczyn niepłodności. Zrzucanie nadmiernych kilogramów powinno się zakończyć 6 miesięcy przed planowanymi staraniami o dziecko. Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże otrzymać zamierzony cel.
  • prawidłowa postawa, mięśnie głębokie i ćwiczenia oddechowe – w czasie ciąży postawa ciała zmienia się. Jeżeli masz problem z utrzymaniem jej to lepiej zadbać o to poprzez odpowiednie ćwiczenia przed zajściem w ciąże. W ciąży będzie łatwiej utrzymać Ci prawidłową postawę i możesz uniknąć niechcianych dolegliwości bólowych. Już przed ciąża warto wykonywać ćwiczenia oddechowe i nauczyć się aktywizować przeponę. Prawidłowe oddychanie zapobiegnie wielu dysfunkcją.
  • ból kręgosłupa – jeżeli masz problemy z kręgosłupem warto zająć się tym przed ciążą, odpowiednia terapia może Ci pomóc się go pozbyć i lepiej przejść ciążę.
  • jędrność ciała – jeżeli walczysz z cellulitem i mało jędrna skóra to zadbaj o to przed zajściem w pierwsza lub kolejną ciążę. W czasie ciąży nasze ciało bardzo się zmienia. Dobrze przygotowana skóra pomoże uzyskać lepszy efekt po. Jeżeli jesteś po pierwszej ciąży i planujesz w przyszłości kolejna to nie odkładaj tego na czas po kolejnej ciąży bo możesz nie użyskac oczekiwanych efektów.

Z jakich zabiegów możesz skorzystać przygotowując się do ciąży?

  • terapia dna miednicy
  • trening dna miednicy
  • terapia bólu kręgosłupa

Program należy rozpocząć od pierwszej wizyty u fizjoterapeuty, na której będzie przeprowadzony szczegółowy wywiad i badanie oraz będzie zaplanowana dalsza terapia.

Program “PRZYGOTUJ SIĘ DO CIĄŻY” obejmuje pakiety zabiegów do wykorzystania w gabinecie jak i na wizytach domowych.

Na pakiety zabiegów obowiązują rabaty: 5%,10% i 15%

Szczegóły w Cenniku

Umów się na wizytę lub kup Voucher