Zabiegi z USG

facebook instagram

Zabiegi z USG

USG W FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ

  • USG kresy białej – podczas badania oceniamy szerokość i ciągłość kresy białej. Szerokość mierzona jest w spoczynku i podczas aktywacji. W przypadku podejrzenia przepukliny, kierujemy do diagnostyki w specjalistycznym gabinecie lekarskim. Badanie jest wykonywane z użyciem sondy liniowej lub convex.
  • USG powłok brzusznych – podczas badania oceniamy przednią i boczną ścianę brzucha. Oceniamy symetrię mięśni, zdolność do skurczy i relaksacji mięśni prostych brzucha, mięśni skośnych zewnętrznych i wewnętrznych. Sprawdzana jest również odruchowa aktywacja mięśni poprzecznych. Badanie jest wykonywane z użyciem sondy liniowej lub convex.
  • USG przezbrzuszne mięśni dna miednicy – podczas badania oceniamy aktywację i relaksację mięśni dna miednicy, symetrię w pracy mięśni dna miednicy, zaleganie moczu, obniżenie narządów oraz reakcję dna miednicy na wzrost ciśnienia śródbrzusznego. Badanie jest wykonywane z użyciem sondy convex.

Jak przygotować się do badania USG przezbrzusznego mięśni dna miednicy?

Godzinę przed wizytą opróżnij pęcherz moczowy(zrób siku). Wypij około 500 ml wody. Nie opróżniaj ponownie pęcherza moczowego przed wizytą.

USG jest wykonywane aparatem HONDA 2200z

Umów się na wizytę lub kup Voucher