Przygotowanie do porodu

facebook instagram

Przygotowanie do porodu

Wizyta powinna zostać poprzedzona pierwszą wizytą w ciąży, ponieważ nie zawiera szczegółowego wywiadu oraz badania, które są przeprowadzane na pierwszej wizycie w ciąży.

W 34 tygodniu pokazujemy instruktaż masażu krocza na modelu miednicy oraz ćwiczenia, które pomogą rozluźnić mięśnie dna miednicy. Prezentujemy również pozycje do porodu, które mogą ułatwić jego przebieg. Na taką wizytę można przyjść również z partnerem, pokazujemy wtedy jak partner może wykonywać masaż krocza, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe które można wykonywać razem oraz pozycje do porodu z pomocą partnera.

Po zakończonym 37 tygodniu przechodzimy do terapii dna miednicy, czyli rozluźnienia wszystkich bolesnych struktur w dnie miednicy po to, aby poród przebiegał jak najsprawniej. Zazwyczaj są to 3 spotkania w 38, 39 i 40 tygodniu ciąży – wykonujemy wtedy masaż krocza, terapie dna miednicy oraz kontynuujemy ćwiczenia.

Na ostatniej wizycie dajemy wskazówki jak należy postępować w połogu, w tych pierwszych dniach od razu po narodzinach dziecka oraz przez kolejne tygodnie połogu.

Umów się na wizytę lub kup Voucher