Program “Przygotowanie do porodu”

facebook instagram

Program “Przygotowanie do porodu”

Celem programu PRZYGOTOWANIE DO PORODU jest zdrowe i funkcjonalne ciało oraz przygotowanie Twojego ciała do najważniejszego wydarzenia w życiu jakim jest poród. Program należy rozpocząć od PIERWSZEJ WIZYTY W CIĄŻY,  która najlepiej żeby odbyła się na początku drugiego trymestru w celu przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, badania i zaplanowania dalszej terapii.

W ramach programu w II i III trymestrze ciąży możemy ćwiczyć regularnie z fizjoterapeutką aby przygotować ciało do porodu i zapobiec dolegliwościom bólowym. Jeżeli wystąpią dolegliwości ze strony kręgosłupa, spojenia łonowego, miednicy, bioder lub kości ogonowej możemy pomóc poprzez terapię manualną, odpowiednie ćwiczenia oraz kinesiology taping. Na wizytach przygotowujących do porodu może być obecny partner.

W 34 tygodniu pokazujemy instruktaż masażu krocza na modelu miednicy oraz ćwiczenia, które pomogą rozluźnić mięśnie dna miednicy. Prezentujemy również pozycje do porodu, które mogą ułatwić jego przebieg. Na taką wizytę można przyjść również z partnerem, pokazujemy wtedy jak partner może wykonywać masaż krocza, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe które można wykonywać razem oraz pozycje do porodu z pomocą partnera.

Po zakończonym 37 tygodniu przechodzimy do terapii dna miednicy, czyli rozluźnienia wszystkich bolesnych struktur w dnie miednicy po to, aby poród przebiegał jak najsprawniej. Zazwyczaj są to 3 spotkania w 38, 39 i 40 tygodniu ciąży – wykonujemy wtedy masaż krocza, terapie dna miednicy oraz kontynuujemy ćwiczenia.

Na ostatniej wizycie dajemy wskazówki jak należy postępować w połogu, w tych pierwszych dniach od razu po narodzinach dziecka oraz przez kolejne tygodnie połogu.

Program PRZYGOTOWANIE DO PORODU obejmuje promocyjne pakiety zabiegów do wykorzystania w gabinecie jak i na wizytach domowych.

Cena za jedną wizytę 220 zł. Cena za jedną wizytę w pakiecie:

3 wizyt = 209 zł

5 wizyt = 198 zł

10 wizyt = 187 zł

Szczegóły w Cenniku

 

Program należy rozpocząć od PIERWSZEJ WIZYTY W CIĄŻY

PROGRAM OBEJMUJE TERAPIĘ:

  • terapia dna miednicy
  • przygotowanie do porodu

Umów się na wizytę lub kup Voucher

lub skontaktuj się z nami

Bemowo ☎️ 510 495 904

Mokotów ☎️ 882 147 734

Wola ☎️ 884 273 268

Wizyty domowe ☎️ 784 316 724