Przed rozpoczęciem terapii INDIBA należy odbyć pierwszą wizytę aby ustalić cele i dobrać rodzaj terapii i ewentualne elektrody, które mogą być potrzebne.
Wizyta zawiera szczegółowy wywiad, na początku są to podstawowe pytania o wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy. Później przechodzimy do bardziej szczegółowych pytań na temat dolegliwości bólowych, aktualnego stanu zdrowia. Zadajemy również szereg pytań na temat procesu oddawania moczu i stolca, pytamy o bolesne współżycie, miesiączki oraz o przebieg wcześniejszych ciąż i porodów. Na koniec pytamy o główny cel wizyty. Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do badania, w którym oceniamy postawę ciała, testami funkcjonalnymi badamy pracę ciała, sprawdzamy funkcje mięśni brzucha, rozejście mięśni prostych. Jeżeli występują blizny w obrębie brzucha to oceniamy ich stan.
Wykonujemy również USG kresy białej, przedniej i bocznej ściany brzucha i przezbrzuszne dna miednicy.
W kolejnym etapie przechodzimy do badania przez pochwę i/lub odbyt w celu oceny mięśni dna miednicy. Na wizycie przedstawimy również profilaktykę, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa, oddychanie, nawyki toaletowe, czynności dnia codziennego. Jeżeli jest potrzeba możemy wykonać kinesiologytaping (usługa dodatkowo płatna).
Na koniec wizyty dajemy zalecenia, ćwiczenia do domu oraz elementy autoterapii adekwatne do aktualnego stanu pacjentki i jej celów oraz ustalamy dalszy plan terapii z INDIBA.