Terapia dna miednicy

facebook instagram

TERAPIA ZABURZEŃ DNA MIEDNICY

Jest to nowoczesna forma fizjoterapii dla kobiet w każdym wieku.

Pomożemy Ci:

  • przy zaburzeniach z układu moczowo-wydalniczego – nietrzymaniu moczu, gazów czy stolca, parciach naglących, zaleganiach, częstomoczu, zaparciach, hemoroidach
  • przy bólach i zaburzeniach współżycia
  • przy bólach związanych z cyklem: owulacyjne lub miesiączkowe
  • przy obniżeniu narządu rodnego
  • przed i po zabiegach i operacjach
  • przez kompleksową terapię blizn, również po nacięciu/pęknięciu krocza
  • przy różnych bólach w miednicy, przy endometriozie, przy rozejściu spojenia łonowego, przy bólach w obrębie obręczy miedniczej i kości guzicznej

Wizyta zawiera szczegółowy wywiad, na początku są to podstawowe pytania o wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy itd. Później przechodzimy do bardziej szczegółowych pytań na temat dolegliwości bólowych, aktualnego stanu, zadajemy również szereg pytań na temat procesu oddawania moczu i stolca, pytamy o bolesne współżycie, miesiączki oraz o przebieg wcześniejszych ciąż i porodów. Na koniec pytamy o główny cel wizyty.
Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do badania, w którym oceniamy postawę ciała, testami funkcjonalnymi badamy pracę ciała, sprawdzamy funkcje mięśni brzucha, rozejście mięśni prostych. Jeżeli są jakieś blizny w obrębie brzucha to oceniamy ich stan. Później przechodzimy do badania przez pochwę i/lub przez odbyt w celu oceny mięśni dna miednicy i ewentualnych blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza.
Dzięki szczegółowemu wywiadowi i badaniu możliwe jest dobranie najodpowiedniejszej terapii oraz uzyskanie celu pacjentki, z którym do nas się zgłosiła.

Podczas wizyty stosowane są techniki zewnętrzne oraz praca przez pochwę i/lub odbyt. Terapia może być nieprzyjemna i bolesna. W przypadku dużych problemów zalecany jest cykl regularnych terapii. Wizyta w czasie miesiączki jest możliwa, natomiast jeżeli miesiączki są bardzo bolesne lub obfite wtedy najlepiej wybrać termin po zakończonej miesiączce. Infekcja pęcherza lub dróg rodnych jest przeciwwskazaniem do terapii.

Na wizytę najlepiej założyć strój, który nie będzie ograniczał ruchów, oraz bieliznę w której pacjentka nie będzie się krępowała rozebrać do badania zewnętrznego. Do badania przez pochwę i/lub odbyt pacjentka ubiera się w spódniczkę ginekologiczną, którą dostaje podczas terapii.

Umów się na wizytę lub kup Voucher