Po porodzie

facebook instagram

Kiedy do fizjoterapeuty uroginekologicznego po porodzie? 👩‍⚕️
 
Jeśli prawidłowa profilaktyka poporodowa nie jest Ci znana, chcesz poznać odpowiednie wskazówki i ćwiczenia wspomagające regenerację Twojego ciała w czasie połogu, rady dotyczące pielęgnacji rany itd. to możesz zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego jeszcze w czasie połogu.
 
Po okresie połogu, czyli po około 6 tygodniach po porodzie, zgłoś się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, żeby kompleksowo sprawdzić stan swojego ciała po okresie ciąży i po porodzie
Po tym okresie zazwyczaj jesteś też już po kontroli popołogowej u ginekologa.🤱🏼
 
Na takiej wizycie fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad📝 , oceni i poprawi Twoją postawę ciała, testami funkcjonalnymi zbada pracę Twojego ciała, sprawdzi funkcję mięśni brzucha (rozstęp mięśni prostych), badaniem przez pochwę i/lub odbyt oceni Twoje mięśnie dna miednicy, sprawdzi bliznę po cesarskim cięciu/nacięciu krocza.
W czasie wizyty dobierze i nauczy Cię odpowiednich ćwiczeń aktywujących brzuch/pracę mięśni dna miednicy, dostaniesz zalecenia do domu-wskazówki do czynności dna codziennego i elementy autoterapii oraz ustali z Tobą dalszy planu terapii.
 
W przypadku porodu przez cesarskie cięcie czy zszywanego krocza po ok. 4-6 tyg. możesz zgłosić się do fizjoterapeuty, aby rozpocząć pracę z blizną. Kiedy blizna się zagoi i nie będzie już strupków można pracować bezpośrednio z blizną. Fizjoterapeuta oceni Twoją bliznę, nauczy Cię również automobilizacji blizny, poznasz zalecenia i profilaktykę, aby zapewnić okolicy pooperacyjne odpowiednie warunki do regeneracji.
 
I pamiętaj jeśli odczuwasz jakieś dolegliwości zgłoś się wcześniej, nie czekaj na koniec połogu!
Jeśli będziesz miała wątpliwości do tego czy to odpowiedni moment na wizytę, kiedy powinnaś się zgłosić do fizjoterapeuty to polecam po prostu skontaktować się z gabinetem, na pewno rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy  ❤️
 
Jeżeli chcesz umówić się na wizytę w naszym gabinecie, zrobisz to bezpośrednio przez nasz system rezerwacji SYSTEM REZERWACJI.
Zawsze też możesz do nas zadzwonić, tel. 510 495 904