Bolesne miesiączki

facebook instagram

Problem bolesnego miesiączkowania dotyczy wielu kobiet. Silny ból, który uniemożliwia lub utrudnia normalne funkcjonowanie nie jest normalnym stanem ani „naszą urodą” ❌

PRZYCZYNY BOLESNYCH MIESIĄCZEK ⬇️

– endometrioza
– polipy macicy
– mięśniaki
– torbiel jajnika
– zaburzenia hormonalne
– problemy z tarczycą

Są to przyczyny, które może potwierdzić lub wykluczyć lekarz. Jeżeli nic nie zostanie zdiagnozowane przez lekarza to nie oznacza, że „taka twoja uroda”.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ DO FIZJOTERAPEUTY UROGINEKOLOGICZNEGO Z BOLESNYMI MIESIĄCZKAMI ❓

Fizjoterapeuta uroginekologiczny przeprowadzi szczegółowy wywiad i badanie aby znaleść powód bolesnych miesiączek. Brak konkretnej diagnozy lekarskiej nie oznacza ciągłego życia z bólem.

CO MOŻE POWODOWAĆ BOLESNE MIESIĄCZKI ❓

– nadmiernie napięte tkanki – mięśnie dna miednicy, struktury w obrębie miednicy, przywodziciele, mięśnie pośladkowe
– nieprawidłowy sposób oddychania
– wzmożone napięcie przepony
– nieprawidłowa postawa ciała

Terapia manualna w gabinecie i ćwiczenia, które pacjentka powinna wykonywać w domu między terapiami zmniejszą dolegliwości bólowe lub całkowicie je zlikwidują. Niestety nie ma uniwersalnych ćwiczeń na bolesne miesiączki, każda z nas jest inna i u każdej będzie inaczej to wyglądać. Dlatego tak ważna jest wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Kluczowe są ➡️ szczegółowy wywiad i badanie, które pozwolą przeprowadzić terapie i dobrać indywidualne ćwiczenia aby osiągnąć cel.

Miesiączka nie musi oznaczać brania dużej ilości tabletek przeciwbólowych i dni wyjętych z kalendarza. Zadaj o siebie i swój komfort życia i zapomnij o bolesnych miesiączkach