ZDROWA I AKTYWNA CIĄŻA z pilatesem w roli głównej

facebook instagram

„ZDROWA I AKTYWNA CIĄŻA z pilatesem w roli głównej”

Co to jest pilates? 

Pilates to system ćwiczeń, których celem jest budowanie świadomości ciała, poprawa kondycji oraz postawy ciała i uelastycznienie mięśni. 

Dlaczego pilates w ciąży?

Pilates jest bezpieczny dla każdego, również dla kobiet w ciąży. skupia się na oddechu oraz na płynnym i powolnym wykonywaniu ćwiczeń, Które pozwolą pozbyć się lub zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stawów.

Pozytywnym wpływie metody pilates.

Mięśnie brzucha są ważne w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, używany ich przy każdej czynności dnia codziennego i w każdym ruchu. W ciąży powinniśmy rozluźniać mięśnie brzucha, natomiast mięśnia dna miednicy, przeponę i mięsień wielodzielny aktywować. Oddech w pilatesie jest najważniejszy. Powinien być kierowany do przepony, do dolnych żeber. Poprawna praca przepony podczas oddychania ma wpływ na mięśnie dna miednicy. Kontrola, precyzja, płynność i koncentracja podczas ćwiczeń da kobiecie ciężarnej lepsze efekty, poprawę samopoczucia, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz lepsze funkcjonowanie na co dzień. 

Co zyskasz ćwicząc pilates?

Ćwicząc pilates nauczysz się aktywować mięśnie dna miednicy, prawidłowo oddychać – jest to bardzo ważne w czasie ciąży ponieważ kobieta tlen dostarcza także dziecku oraz odpowiednio wzmacniać i rozciągać mięśnie. 

Pamiętaj, że w ciąży ćwiczysz we dwoje i dobór odpowiednich ćwiczeń jest bardzo ważny. 

ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W KAMPANII „ ZDROWA I AKTYWNA CIĄŻA – z pilatesem w roli głównej „

Bądź zdrową i aktywną mamą!