PIERWSZA WIZYTA Z PROGRAMU “DOJRZAŁA KOBIETA”

facebook instagram
PIERWSZA WIZYTA Z PROGRAMU “DOJRZAŁA KOBIETA”
Wizyta zawiera szczegółowy wywiad, na początku są to podstawowe pytania o wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy. Później przechodzimy do bardziej szczegółowych pytań na temat dolegliwości bólowych, aktualnego stanu zdrowia. Zadajemy również szereg pytań na temat procesu oddawania moczu i stolca, pytamy o bolesne współżycie, miesiączki oraz o przebieg wcześniejszych ciąż i porodów. Na koniec pytamy o główny cel wizyty.
Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do badania, w którym oceniamy postawę ciała, testami funkcjonalnymi badamy pracę ciała, sprawdzamy funkcje mięśni brzucha, rozejście mięśni prostych. Jeżeli występują blizny w obrębie brzucha to oceniamy ich stan. W kolejnym etapie przechodzimy do badania przez pochwę i/lub przez odbyt w celu oceny mięśni dna miednicy i ewentualnych blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza.
Na wizycie przedstawimy Ci również profilaktykę jak powinna wyglądać prawidłowa postawa, oddychanie, nawyki toaletowe, czynności dnia codziennego. Jeżeli jest potrzeba stosujemy kinesiology taping. Na koniec wizyty dajemy zalecenia, ćwiczenia do domu oraz elementy autoterapii adekwatne do aktualnego stanu pacjentki i jej celów oraz ustalamy dalszy plan terapii.
Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty? Jak najszybciej jak tylko coś niepokoi lub w ramach profilaktyki sprawdzenia swojego ciała.