Fizjoterapia uroginekologiczna z INDIBA® – co to jest zabieg INDIBA® i czemu warto z niego skorzystać?

facebook instagram

Kobieca świadomość własnego ciała nieustannie rośnie, a wraz z nią popularność specjalizacji, jaką jest uroginekologia. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomaga młodym kobietom w radzeniu sobie z intymnymi problemami, przyszłym matkom w przygotowaniach do porodu, a w okresie połogu wspiera je w powrocie do pełnej sprawności. Ponadto, jest wsparciem dla dojrzałych Pań, które doświadczają dolegliwości związanych z okresem menopauzy. Kobiety na każdym etapie życia zmagają się z wyzwaniami, które stawia przed nimi ich własne ciało. 

Współczesna fizjoterapia uroginekologiczna, korzystając z szerokiego spektrum technik i narzędzi, stawia sobie za cel pomaganie kobietom w pokonywaniu trudności związanych z różnymi fazami ich życia i zapewnianie niezbędnego wsparcia w najważniejszych momentach. Specjaliści w zakresie uroginekologii nie tylko pracują nad fizycznymi aspektami zdrowia pacjentek, ale także kształcą je w zakresie świadomości własnego ciała, pomagając zrozumieć jego skomplikowane mechanizmy. 

Tradycyjne metody terapii manualnej oraz treningu kontroli ciała są kluczowe w pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego. Jednak współczesna medycyna idzie o krok dalej, korzystając z nowoczesnych technologii, aby jeszcze skuteczniej wspomagać pacjentki na ich drodze do zdrowia i komfortu. Jednym z innowacyjnych narzędzi jest terapia INDIBA® – bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Jeśli jesteś kobietą, która pragnie zachować zdrowie i komfort na każdym etapie swojego życia, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat fizjoterapii uroginekologicznej z wykorzystaniem terapii INDIBA®. Dowiedz się, jak nowoczesne technologie mogą pomóc Ci w pokonaniu problemów zdrowotnych natury kobiecej i przywróceniu pełnej sprawności ciała.

Zabieg INDIBA® – co to jest i jakie zastosowanie ma INDIBA® w uroginekologii?

Zabieg INDIBA® to nowoczesna metoda terapeutyczna, którą możemy łączyć z terapią manualną i ćwiczeniami. W celu przybliżenia przebiegu terapii INDIBA® konieczne jest zrozumienie, jak działa samo urządzenie wykorzystywane podczas zabiegów. Działanie INDIBA® Deep Care opiera się na ruchu elektrolitycznym.

Dzięki możliwości utrzymania częstotliwości 448Hz System PROIONIC® stymuluje wewnętrzną i zewnętrzną wymianę jonową komórek przywracając im fizjologiczną aktywność elektryczną.

Zabiegi z wykorzystaniem INDIBA® przyspieszają naturalne procesy  regeneracyjne, a dzięki możliwości działania atermicznego pozwalają na leczenie urazów i ran jeszcze w ostrej fazie zmniejszając przy tym ból, obrzęk i usprawniając gojenie. Terapia INDIBA® stanowi nowoczesne podejście do leczenia, które może być z powodzeniem wykorzystywane jako ważny element terapii uroginekologicznych – jesteśmy dumni że możemy wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie do naszych gabinetów Dla Kobiet Od Kobiet. Dzięki temu możemy oferować pacjentkom metody terapii, które skutecznie pomagają w poprawie zdrowia i komfortu.

Do czego stosuje się technologię INDIBA®?

Terapie wykorzystujące technologię INDIBA® stanowią skuteczną opcję terapeutyczną w przypadku różnorodnych dolegliwości. Fale wykorzystywane w tej metodzie działają na poziomie komórkowym, co sprawia, że procesy regeneracji i odnowy tkanek mogą zachodzić zdecydowanie szybciej. INDIBA® odgrywa szczególnie istotną rolę w terapii blizn, przynosząc ulgę poprzez redukcję bólu, obrzęku oraz przyspieszenie procesu gojenia. Te korzyści mają istotny wpływ na polepszenie jakości życia kobiet oraz zapewnienie im większego komfortu w codziennym funkcjonowaniu. Technologia INDIBA® umożliwia skuteczne leczenie różnych kobiecych dolegliwości, zwłaszcza gdy jest stosowana w połączeniu z terapią manualną oraz innymi sprawdzonymi ćwiczeniami.

Terapia wykorzystująca metodę INDIBA® pomaga w dolegliwościach takich jak:

 • Episiotomia i blizny po pęknięciu krocza: Technologia INDIBA® może przyspieszać gojenie blizn po porodzie, przywracając komfort i elastyczność tkanek.
 • Blizny po cesarskim cięciu: Terapia INDIBA®  może redukować bolesność oraz sztywność blizny i tkanek dookoła oraz poprawić czucie w tym rejonie, jednocześnie wpływając korzystnie na jej wygląd.
 • Bolesna miesiączka: INDIBA® łagodzi bolesność menstruacji poprzez redukcję napięcia mięśniowego i poprawę krążenia krwi, przynosząc tym samym ulgę podczas miesiączki.
 • Przygotowanie do ciąży: Terapia INDIBA® może wpłynąć na pracę dna miednicy i brzucha, zapewniając optymalne warunki dla rozwoju ciąży.
 • Endometrioza: INDIBA® redukuje ból i stan zapalny związany z endometriozą, pomagając pacjentkom w odzyskaniu lepszej jakości i komfortu życia.
 • Rozejście mięśni prostych brzucha: Terapia INDIBA® wspiera detoksykację tkanek, drenaż limfatyczny i tworzenie kolagenu,  umożliwiając tym samym sprawniejszą regenerację tkanek brzucha.
 • Nietrzymanie moczu: INDIBA® poprawia funkcję mięśni dna miednicy, co skutkuje lepszą kontrolą nad pęcherzem i zmniejszeniem ryzyka nietrzymania moczu.
 • Przewlekły ból sromu: Terapia INDIBA® łagodzi przewlekły ból sromu i znacząco poprawia jakość życia pacjentki.
 • Rewitalizacja pochwy i sromu: Terapia INDIBA® poprawia napięcie mięśniowe i unaczynienie błony śluzowej pochwy, przyczyniając się tym samym do lepszego nawodnienia i uelastycznienia tkanek.
 • Obniżenie narządów: INDIBA® może być stosowana w celu wzmocnienia mięśni i tkanek przy problemach z obniżeniem narządów miednicy.
 • SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego): INDIBA® może pomóc w stymulacji procesów regeneracyjnych w jelitach, redukując tym samym objawy SIBO.
 • Nawracające infekcje intymne: Terapia INDIBA® przywraca odpowiednią fizjologię komórki i optymalizuje aktywność tkankową.
 • Przygotowanie do IN VITRO: INDIBA® może poprawić pracę dna miednicy i brzucha, co może wpłynąć na powodzenie procedury IN VITRO.
 • Wspomaganie leczenia niepłodności: Terapia INDIBA® może poprawić pracę dna miednicy i brzucha, co z kolei może zwiększyć szanse na powodzenie zapłodnienia. 
 • Suchość pochwy: Terapia INDIBA® poprawia unaczynienie błony śluzowej pochwy, ułatwiając jej produkcję śluzu.
 • Dysfunkcje seksualne: INDIBA® stymuluje błony komórkowe, poprawia przepływ krwii i limfy i zmniejsza napięcie tkanek, co ostatecznie przekłada się na redukcję bólu i dyskomfortu występującego podczas stosunku.
 • Pęcherz nadreaktywny: Terapia INDIBA® pomaga w redukcji objawów pęcherza nadreaktywnego, poprawiając kontrolę nad mikcją i zmniejszając ryzyko nietrzymania moczu.
 • Rewitalizacja w okresie menopauzalnym: INDIBA® poprawia zdrowie intymne kobiet w okresie menopauzalnym, przywracając komfort i elastyczność tkanek.
 • Nietrzymanie gazów/stolca: Terapia INDIBA® poprawia pracę dna miednicy, co skutkuje lepszą kontrolą nad wydalaniem gazów i stolca.
 • Hemoroidy: INDIBA® może być stosowana do łagodzenia objawów hemoroidów poprzez redukcję bólu.

Wiele Pań pyta jak wygląda zabieg INDIBA®. Zabieg INDIBA® w gabinetach Dla Kobiet Od Kobiet jest zawsze poprzedzony pierwszą wizytą. Podczas takiej konsultacji fizjoterapeutka ocenia stan zdrowia pacjentki, jej dolegliwości i cele terapeutyczne. To ważny krok, podczas którego dostosowujemy terapię INDIBA® do indywidualnych potrzeb.

Sam zabieg z wykorzystaniem INDIBA® jest bardzo komfortowy i przyjemny – głównie za sprawą pracy na odczuciach cieplnych. Do jego wykonania używane są specjalne kremy. W przypadku zabiegów zewnętrznych stosuje się kremy powierzchniowe. Natomiast przy terapii dna miednicy, a także przy bliznach po nacięciu/pęknięciu krocza, używa się specjalnych kremów intymnych, które są odpowiednie dla wrażliwych obszarów. W przypadku otwartych ran, stosuje się sterylny krem, aby uniknąć ryzyka infekcji. Dobór odpowiednich elektrod jest również istotny, ponieważ wpływa na efektywność terapii. Do zabiegu INDIBA® może być potrzebna własna elektroda (jedna z dwóch lub obie), która jest dostępna do zakupu w gabinecie Dla Kobiet Od Kobiet.

Podczas zabiegu fizjoterapeutka używa dwóch elektrod – pojemnościowej i rezystywnej. Elektroda INDIBA® jest przesuwana po skórze lub wprowadzana do pochwy, w zależności od obszaru, który wymaga terapii. Terapia łączona jest z technikami manualnymi i ćwiczeniami. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od rodzaju terapii, a liczba sesji i ich częstotliwość są dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Po każdej sesji pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności, ponieważ zabieg z  INDIBA®  jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Co więcej, może być on także bezpiecznie stosowany nawet w okresie karmienia piersią.

Z zabiegu INDIBA® może skorzystać prawie każdy, a przeciwwskazań do niego jest naprawdę niewiele. Zabiegu z wykorzystaniem INDIBA® nie zaleca się Paniom w ciąży, osobom cierpiącym na zakrzepowe zapalenie żył oraz tym z wszczepionym rozrusznikiem serca.

UMÓW SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ INDIBA® W GABINECIE DLA KOBIET OD KOBIET

Efekty po zabiegu z INDIBA®

Efekty zabiegu INDIBA® są bardzo różne i są ściśle uzależnione od rodzaju terapii i indywidualnych potrzeb pacjentki. Do potencjalnych efektów po zabiegu INDIBA® należą:

 • Poprawa zdrowia skóry: INDIBA® może pomóc w poprawie elastyczności i jędrności skóry. 
 • Zmniejszenie bólu: Terapia INDIBA® może pomóc w zmniejszeniu bólu, szczególnie w przypadku dolegliwości związanych z dnem miednicy, bliznami po operacjach i innymi schorzeniami uroginekologicznymi.
 • Poprawa funkcji mięśni miednicy: Dla pacjentek z problemami dotyczącymi mięśni dna miednicy, terapia INDIBA® może przyczynić się do poprawy funkcji mięśni i kontrolowania nietrzymania moczu.
 • Przyspieszenie gojenia: Zabiegi INDIBA® mogą przyspieszyć procesy regeneracji tkanek, co jest szczególnie korzystne w przypadku leczenia blizn.
 • Zwiększenie komfortu życia: Ogólny efekt terapii INDIBA® to poprawa komfortu życia pacjentki. 

Warto podkreślić, że efekty terapii INDIBA® mogą być stopniowe i w niektórych przypadkach będą wymagały serii zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Indywidualne efekty będą również zależały od problemu i obszaru poddawanego terapii.

Ceny zabiegów z INDIBA®

Ceny zabiegów INDIBA® w gabinetach Dla Kobiet od Kobiet są dostosowane do rodzaju terapii, obszaru ciała poddawanego zabiegowi oraz opcji płatności. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zabiegów INDIBA®  dostępny także w formie pakietu w obniżonej cenie. Odkryj, jak możemy poprawić Twój komfort życia dzięki terapii INDIBA®! Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na konsultację.

SPRAWDŹ CENNIK DLA KOBIET OD KOBIET NA ZABIEGI Z INDIBA®